Araba Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Araba Çekme İşlemi Nasıl Yapılır

Araba Çekme İşlemi Nasıl Yapılır Aniden aracınız arızalanabilir ya da şanssız bir kazaya karışmış olabilirsiniz. Bazen akü bitimi araba çekme işlemine neden olurken bazen de bir kaza nedeniyle çekici çağırmanız gerekebilir.

Araba Çekme İşlemi Nasıl Yapılır Bu gibi durumlarda aracınızın yetkili servisi ya da araba kurtarıcı firmaları yardımınıza gelmektedir. Bu şekilde yaşayabileceğiniz şanssız olaylar için mutlaka arabanızda çekici firmaları içi bir numara bulundurmalısınız. Çünkü özellikle şehirlerarası yollarda ne gibi talihsiz olayların başınıza geleceğini bilemezsiniz.

Araba Çekme İşlemi Nasıl Yapılır Bozulan ya da hasarlı araç için kurtarma işlemi yapılacak ise mutlaka iki araç arasında belli bir mesafe olmalıdır. Fakat bu mesafe 5 metreyi geçmemelidir. Çekilen araç içerisinde bir sürücü olmalı ve araç sürücü kontrolünde çekilmelidir. https://altinkayaotokurtarici.com/cekici/

İstanbul Altınkaya oto çekici yol yardım oto kurtarıcı & bakım onarım araçlarınız hangi marka model olursa olsun bizleri 365 gün 24 saat iletişim kurabilirsiniz aracınız .

TEKİN ALTINKAYAfirma sahibi

Araba Çekme İşlemi Nasıl Yapılır

Araba bir çukur ya da kaza durumundan kurtarıyor ise mutlaka uygun malzemeler kullanılmalıdır. Örneğin kurtarma esnasında bağlantı olarak çelik halat kullanılması gerekmektedir. Çekilen araçta ne gibi arıza olduğu ilk başta bilinmeyenler. Bu nedenle çekilen aracın hızı 20 km’yi geçmemelidir.

  • istanbul oto çekici
  • istanbul yol yardım
Araba Çekme İşlemi Nasıl Yapılır
Araba Çekme İşlemi Nasıl Yapılır

İkinci bir kazaya sebep vermemek adına mutlaka çekici yardımı uzman kişi ve araç yetkili servislerinden sağlanmalıdır.

Yeni çıkan iş sağlığı ve kanun kapsamında özellikle ağır iş kamyonları için kurtarıcı yani çekme operatörlüğü yapmak için iş makinesi operatörlük belgesine sahip olmak gerekiyor.

Oldukça gerekli olan ve can kurtarıcı bir belge niteliği taşıyan operatörlük belgesi mutlaka Milli Eğitim Bakanlığının uygun gördüğü şekilde alınmalıdır.

Bu belge firmalar için de gerekli olup, iş güvenliği denetimi aşamasında kurtarma işlemleri yapan firmalar için sorgulanmaktadır. Belgeyi alacak kişi Milli Eğitim Bakanlığı ilgili birimleri ile görüşerek, belli aşamalardan geçerek belgeye sahip olur.

Operatörlük belgesi alan kişi firmalar tarafından gerekli kurtarıcı görevleri için kaza yerine ya da arızalı araca gönderilir.

Bu aşamada herhangi bir kaza ya da problem olması durumunda sorumluluk tamamen operatöre aittir.

Operatörlük belgesi almak için nüfus cüzdanı, 5 adet biyometrik fotoğraf, sağlık raporu, öğrenim belgesi ve adli sicil kaydının bulunmadığına dair adli sicil belgesi ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı operatörlük kurslarına başvuru yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir